O projektu Týden manželství ve Zlíně


Každý rok v týdnu Valentýna (14. února) je Národní týden manželství příležitostí pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Valentýn je synonymem romantiky a týden manželství se jí určitě vyhýbat nebude, stejně jako přátelství, komunikaci, odpuštění a radosti, které by v manželství neměly chybět.

Rádi bychom povzbudili ty, kdo se do manželství chystají vstoupit nebo už jsou svoji, aby v tomto týdnu zvláštním způsobem investovali do svého vztahu, který si to jistě zaslouží. Je bláhové si myslet, že se nám podaří vymýtit všechny rozvody. Ale přinejmenším to naše manželství může být bezpečným místem, kde platí slib lásky v dobrém i zlém, který jsme si dali a o kterém víme, že „sliby nejsou chyby“.

PROČ Národní týden manželství?

Dobré partnerské vztahy jsou jedním ze základních předpokladů pro kvalitní život jednotlivců i společnosti. Stěžejní role manželství v naší společnosti spočívá mimo jiné v tom, že poskytuje stabilní a láskyplné prostředí k výchově dětí a jako takové potřebuje podporu.Týden manželství vytváří prostor, kde si můžeme připomenout, že spokojené manželství není samozřejmost, ale vztah, který bychom měli rozvíjet. Je příležitostí pro ty, jejichž cílem je pracovat na rozvoji a kvalitě jejich manželství.

Myšlenka organizování Národního týdne manželství je iniciativa otevřená všem, kdo si myslí, že manželství je dobrá věc.

Naše cíle

Posílit vztahy

Posílit vztahy v manželství a zvýraznit potřebu zabývat se otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství.

Motivovat

Motivovat laickou a odbornou veřejnost, média i veřejně známé osobnosti, aby podporovali důležitost manželství.

Propagovat

Propagovat programy i iniciativy zaměřené na rozvoj manželských vztahů v České republice.